28 Желт 2021
Жаңалықтар №15 Абай

Орыс тілі мен әдебиеті пәні бойынша өткізілген апталықтын мәліметі

Жалпы білім беретін №15 Абай атындағы орта мектептің Орыс тілі мен әдебиеті пәні бойынша өткізілген апталықтың анықтамасы

(11.10-18.10.21)

Бірлестік  тақырыбы «Жаңа білім беру стандарттарын енгізу қазіргі заманғы білім сапасын қамтамасыз етудің шарты»

Мақсаты: Мұғалімдердің педагогикалық шеберлік деңгейін, олардың орыс тілі мен әдебиеті пәні бойынша эрудициясы мен құзыреттілігін және оларды оқыту әдістемесін ұдайы жетілдіру.

Орыс тілі мен әдебиеті мұғалімдерінің ашық сабақтарымен қатар түрлі іс – шаралар өткізді.Атап кетсек олар:1)И.С.Тургеневтің әңгімесі «Торғай» 7 «А» 13.10.21 ж,«Орыс тілін білушілер» фольклор 7 «А», 7 «Ә» 15.10.21 Пән мұғалімі: Қуанышева Қ.Қ.2)«Бұл әңгімелер қандай ғанибет! 5 "Ә" 15.10.21ж «Еске алуға арналған әдеби кеш. А.С.Пушкин»11 «А» 14.10.21 Пән мұғалімі: Нұғманова Г.Б3)Қазақстан – жер ел. Одақтар мен одақтастар сөздер 9 «Б» 13.10.21ж  Көңілді грамматика 7 «С» 15.10.21ж Пән мұғалімі: Ишахаева Б.М.4)А.Блок «Әдемі туралы өлеңдер Ханым" 11"Б" 15.10.21 6 Драматургия сайысы ертегілер «Сөз шеберханасы» 6 ұяшық 14.10.21 Пән мұғалімі: Қуатова Ж.Қ.Сабақтың түрлері мен құрылымы: сәйкес құрылымы бар жаңа материалды меңгерту сабағы. Құрылымы сабақтың тақырыбы мен мақсатына сәйкес келеді. Барлық кезеңдер ретімен өтті, олардың ұзақтығы жақсы ойластырылған. Сабақтағы уақыт үнемді бөлінді, барлығы орындалды. Сабақтың мазмұны. Сабақтардың тақырыптары оқу бағдарламасының жоспарына сәйкес келеді. Жаңа материалдарды оқытушылар мен студенттер толық, сенімді, қолжетімді және қызықты етіп дайындап, ұсынды. Сабақ бойы музыкалық сүйемелдеу сабақ материалын жағымды эмоционалды қабылдауға да, оқушылардың жемісті жұмысына да ықпал етті. Әр сабақта сөздерді түсіндіру арқылы сөздік-орфографиялық және лексика-грамматикалық жұмыстар жүргізілді. Мұғалімдердің әр түрлі іс-әрекеттерді, сондай-ақ тапсырмалардың әртүрлі түрлерін қолданғаны маңызды. Сабақтарда жеке тәсіл толық қолданылды.Презентация әр мұғалімнің сабағында тиімді оқыту құралы ретінде сәтті қолданылды. Көрнекі және сөйлеу қолдауы бар мультимедиялық презентация сабақта уақытты тиімді және пайдалы пайдалануға ғана емес, сонымен қатар тақырыпқа, пәнге деген қызығушылықты оятуға мүмкіндік берді. Факті материалға сүйене отырып, оқушылар бір-бірінен бөлек құбылыстарды салыстырды, салыстырды, талдады; жалпылау мен қорытынды жасауға үйренді. Сабақтың таңдалған материалы оқушылардың оқытылатын материалға қызығушылық танытуына толық ықпал етті.

Балалар ойлануға, өз пікірлерін айтуға, сөйлеген адамның пікірін құрметтеуге үйренді. Оқушылардың дайындық деңгейі мен сөйлеу қабілетіне назар аудара отырып, мұғалімдер сараланған әдісті қолданғаны маңызды. Алынғандарды меңгеруді бақылау сұрақ-жауап түрінде жүргізілді. Қызықты бай сабақ материалының таңдауы теориялық, практикалық және танымдық мәнге ие болды. Барлық сабақтардың жоспарларынан ауытқулар болған жоқ. Барлық сабақтардың нәтижесі жақсы болды. Балалардың шамадан тыс жүктемесі болған жоқ.

Жоғарыда айтылғандардың барлығынан жұмыстың формалары мен әдістері таңдалған әдістерге, оқытылатын материалға және студенттердің іс-әрекетін ұйымдастыру әдістеріне сәйкес келетінін атап өтуге болады. Сабақтың мақсаты мен мақсаты орындалды

ҚОСЫМША ФОТОЛАР